Muži si napravili chuť po predošlých zápasoch

16107927_10212489856184778_2050807074_o

Po minulotýždňovom náročnom víkende na opačnom konci republiky mal Hurikán ideálnu príležitosť si napraviť chuť v domácom prostredí. Proti Nižnej sa všeobecne čakal náročný zápas, v ktorom sme museli zákonite uspieť, ak chceme živiť naše postupové nádeje do play-off.

Výsledok

Tím1st2nd3rdTPPO
iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava542111
TJ A – FbO Nižná23052

Súboj začal lepšie domáci Hurikán, keď skóre zápasu otvoril v piatej minúte Igor Šarmír svojim premiérovým gólom v prebiehajúcej sezóne. Tento stav však nevydržal príliš dlho, keď za Nižnú odpovedal ich najnebezpečnejší hráč Reguly. Zle zahraná štandardná situácia z rohu súpera skončila rýchlim brejkom, z ktorého sa spomínaný hráč nemýlil. Odpoveď však prišla takmer okamžite zásluhou Andreja Šimeka, ktorý odštartoval štvorgólový hurikán v priebehu šiestich minút. Druhý gól v zápase dal Šarmír, ktorého nasledoval Peter Nehila. Na konci šestnástej minúty dostali domáci výhodu štandardnej situácie v zaujímavej blízkosti od súperovej bránky. K ľavému mantinelu sa postavil Marek Novák, ktorý si povedal, že dosť bolo srandy a po dobre zahranej štandartke prepálil svojim prvým gólom v sezóne všetko, čo mu stálo v ceste. V závere tretiny sme ešte zbytočne inkasovali, no do šatní sme za stavu 5:2 odchádzali relatívne spokojní.

Na začiatku tej druhej nižňanci korigovali hneď v úvode, no trvalo to presne 28 sekúnd, keď Novák perfektnou krížnou nahrávkou našiel voľného Madera a ten sa z takýchto pozícií nemýli – 6:3. Do konca tretiny sa ešte stihli presadiť znova Šimek, Benedig a v polovici zápasu uzatváral hat trick Igor Šarmír. Nižňanci sa stihli presadiť ešte dvakrát a po dvoch tretinách tak bol stav 9:5 pre Hurikán.

Posledná časť hry dlho žiadny gól neprinášala. Domáci sa snažili kontrolovať hru a hlavne nepúšťať súpera do prečíslení. Hurikán tak sformoval dobrú obranu, cez ktorú sa hráči Nižnej dostávali len veľmi ťažko. Čo prešlo, sa navyše darilo zlikvidovať kvalitne chytajúcemu Adamovi Kalčokovi. Prvý gól v poslednej časti priniesla až 56. minúta. Z prvej sa svojou klasickou strelou presadil druhýkrát v zápase Mader. Tri sekundy pred koncom sa ešte podarilo skompletizovať hat trick aj Andrejovi Šimekovi a Hurikán sa tak mohol tešiť z veľmi dôležitých troch bodov.

Už v priebehu tohto týždňa sa netradične v piatok o 19:30 predstavíme na ploche AS Trenčín, kde nás čaká veľmi kvalitný súper. Do konca základnej časti zostáva už len 6 zápasov a tak bude potrebné zabojovať o každý bodík.

Autor: Jakub Petrula