dav

Extraliga sa pomaly blíži ku koncu a tak boje o postupové miesta naberajú čoraz väčšiu intenzitu. O posledné miestenky v nadstavbovej časti sa okrem nás bije ešte niekoľko tímov, tým pádom má každý jeden bod obrovskú cenu. Na Hurikán čakal v predohrávke sedemnásteho kola mužskej extraligy tretí tím tabuľky AS Trenčín.

Výsledok

Tím1st2nd3rdTPPOPSG
Salming Team Trenčín14271
iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava332811

V prvom meraní síl na domácej palubovke sme Trenčínu podľahli v jednostrannom zápase vysoko 10:2. Ak sme nechceli dopustiť podobný výsledok, naša hra musela byť o triedu efektívnejšia dopredu a minimálne o dve pozornejšia v defenzíve. Zápas sa začal miernym oťukávaním z oboch strán, no postupne naberal na rýchlosti. Ako prvý sa presadil Hurikán zásluhou Petra Nehilu približne v polovici prvej tretiny, keď rutinérsky premenil nariadené trestné strieľanie. Po zle bránenej rozohrávke z rohu však prišla odpoveď a vyrovnanie na 1:1. Do prestávky sa podarilo vsietiť Hurikánu ešte dva góly. Najprv dobre zahraný protiútok premenil Jakub Lupták a v závere tretiny si v ideálnej chvíli nabehol pred bránu Dávid Benedig.

Druhú tretinu sme však začali ako zo zlého sna. Tlak súpera od úvodného buly spojený s našou až príliš statickou hrou znamenal štyri góly v našej sieti v priebehu šiestich minút a stav 5:3 v prospech AS. Striedanie brankárov, keď sa do hry dostal Adam Kalčok, malo znamenať nový impulz do našich radov. Ak sme však chceli pomýšľať na body, museli sme sa zlepšiť hlavne v poli väčším pohybom a presnejšími nahrávkami. O zníženie stavu sa postaral opäť Benedig, ktorý si vytiahol loptičku až na stred ihriska a približne z polovice ju upratal do súperovej brány. Následne sa druhým dvojgólovým strelcom v zápase stal Nehila a bolo tak znovu vyrovnané. Hurikánu sa do prestávky dokonca podarilo vziať si vedenie opäť na svoju stranu. Strelcom šiesteho gólu bol Matúš Lipčák. V prostrednej časti mohli diváci vidieť celkovo až sedem gólov a do šatní sa tak išlo za stavu 6:5 z pohľadu Hurikánu.

Posledná tretina sa začala rovnako, ako tá predchádzajúca. Iniciatíva bola prevažne na strane domácich, ktorí tlačili Hurikán na svojej polovici. Tomu sa len zriedka darilo vyrážať do protiútokov, ani jeden z nich však neskončil gólom. Postupne sa zvyšujúci tlak premenili trenčania do dvoch gólov, čím sa opäť ujali vedenia v zápase. Z pohľadu Hurikánu to však tiež ešte nebolo posledné slovo a v štrnástej minúte vyrovnal po ďalšom protiútoku Patrik Ťapák. Nakoniec prišla minúta sedemnásta, v ktorej Lipčák otočil vedenie v tomto bláznivom zápase opäť na našu stranu. Trenčín mal v závere ešte výhodu presilovky po našom zlom striedaní, navyše skúšal aj hru bez brankára, no ďalšie vyrovnanie v zápase sme už nedopustili. Z Trenčína tak odchádzame s veľmi cennými troma bodmi, ktoré nás vytiahli na priebežné siedme miesto v tabuľke.

Nasledujúci víkend odohráme v poradí druhý zápas na ihriskách súperov, v ktorom sa predstavíme na pôde FBC Grasshoppers AC Žilina. Žilina sa momentálne nachádza na zostupových miestach a tak ani body z tohto zápasu sa domov určite nebudú niesť ľahko.