Hurikán prišiel o vedenie v záverečnej tretine

4144

V poradí tretie kolo mužskej extraligy sa niesol už v tradičnom derby zápase medzi Hurikánom a ATU Košice.

Do zápasu vstúpili domáci hráči tou správnou nohou a vypracovali si dvojgólové vedenie. Súper dokázal 2x znížiť avšak do šatní sa išlo za stavu 4:2. Druhá tretina priniesla viacero šancí, ktoré buď končili pokusmi mimo bránky alebo na oboch brankároch. Pozorná defenzíva domácich žala úspech. Prostredná časť nakoniec skončila futbalovo 1:1. V záverečnej tretine už Hurikánu odchádzali sily čím sa výraznejšie začínali presadzovať hostia. Dvojgólové manko skresali najprv v 6. a zmazali v 13. minúte. Domácim klinec do rakvy následne v 14. minúte zatĺkli Košičania, ktorí si svoje prvé vedenie v zápase už ustrážili. V záverečnej minúte to domáci skúšali ešte bez brankára, žiaľ bezúspešne.