IMG_9628

Po dlhej vianočnej pauze nás čakal súper z našej dvojice, teda DFA Nitra. Kto vyhrá tento súboj bude na 8. priečke, teda mieste, ktoré na konci základnej časti zaručuje účasť v play-off. Základná časť sa síce tesne pred Vianocami prehupla do druhej polovice, ale až tento súboj vzhľadom k počtu bodov oboch tímov mal dosť napovedať.

Na súperky sme si verili a nepripúšťali sme si nič iné než plný bodový zisk. Ženy z Nitry sme ale určite nepodceňovali. Na zápas sme sa konečne zišli v plnom počte hráčok plus sme mali ešte jednu do rezervy. Vďaka tomu sme mohli sily rozložiť a začať na tri kompletné útočné formácie a dve obranné. Naše hráčky, ktoré toho nemajú ešte veľa odohrané a teda nemajú dostatok skúseností so ženskou extraligou si ale vôbec neviedli zle. Naopak prekvapili sympatickým výkonom a dostávali sa do nebezpečných šancí.

Výsledok

Tím1st2nd3rdTPPGPPOPSG
iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava21141
ŠK Slávia SPU DFA Nitra021312

Zápas začal ľahkým oťukávaním a zhruba v polovici prvej tretiny sme otvorili skóre. Ivina Besedičová premenila štandardnú situáciu a poslala náš tým do vedenia. Vzápätí sme mali ďalšiu príležitosť ku skórovaniu. Rozhodcovia nariadili trestné strieľanie v náš prospech a ujala sa ho ako inak než naša kapitánka Petra Gešová. Skúsenosťami ošľahaná s veľkým kľudom a sebavedomím nájazd premenila a viedli sme tak 2:0. Do konca prvej tretiny sa stav už nemenil, bohužiaľ sme sa do výraznejších šancí nedostali, naopak sa nám darilo eliminovať nebezpečné protiútoky krídeliek súpera.

Na začiatku druhej tretiny sme bohužiaľ hneď inkasovali z presilovej hry. Nitra pokračovala v nebojácnom výkone a naďalej ohrozovala našu brankárku. Skórovať sa jej však podarilo až v čase 18:42 a vyrovnala tak vývoj stretnutia. Proti tomu však bola naša nová akvizícia Adriána Pienčaková, ktorá po spolupráci s našou kapitánkou, strelou do odkrytej bránky strhla vedenie opäť na našu stranu. Do šatní sa tak šlo za stavu 3:2.

Tretia tretina sa oproti tej druhej hrala vo vysokom tempe a nechýbalo ani množstvo krásnych fyzických súbojov a stretov, ktoré boli ale v tretej tretine všetky v rámci pravidiel. Nitra sa nevzdávala a vo štvrtej minúte opäť vyrovnala, tentokrát ich najnebezpečnejšia hráčka – Michaela Žikavská. Stav bol teda 3:3 a začínalo sa od nuly. Našťastie ale neubehla ani minúta a do vedenia sme išli opäť my. Brankárka  súpera, ktorej naviac clonila pred bránkou ďalšia naša hráčka, nemala proti strele Adely Kľúčikovej šancu – 4:3. Do konca tretej tretiny sme už bohužiaľ skóre nezvýšili. Nekonečné množstvo šancí sme kvôli nesústredenosti a kľudu v zakončení nedokázali premeniť. Veľké ďakujem patrí našej brankárke Viky Ščasnej, ktorá výborným výkonom podržala tím a teda výraznou mierou pomohla k výhre celého tímu nad rivalom z Nitry 4:3.

Na záver by sme radi taktiež poďakovali našim fanúšikom, ktorí sa na zápas dostavili v naozaj hojnom počte a vytvorili tak skvelú atmosféru.

Autor: Marek Novák