IMG_1775

Po zmenách v predpisoch súťaže extraligy mužov sa nestáva, že cez víkend sa pravidelne odohrajú 2 zápasy na čo sme boli zvyknutí po minulých rokoch. Avšak kvôli zvýšenému počtu ciest na východ republiky sa udelila výnimka, ktorá spôsobila, že Hurikán vycestoval na dvojkolo do Košíc.

Prvý víkend po novom roku sa hneď rozbehol kolotoč zápasov, ktorý veľa napovie do zloženia zápasov play-off. Niektorí hráči nevedomí tejto situácie, nevycestovali na dvojzápas z rôznych dôvodov, čo sa prejavilo na výsledkoch. V sobotu privítal Hurikán doposiaľ posledný celok tabuľky Žltý sneh Košice. Málokto očakával zaváhanie hostí, ale v zostave s ktorou hostia nastúpili, dali domácim šancu na úspech. Napriek tomu Hurikán gólovo ovládol prvú tretinu a radoval sa zo 4-ch strelených gólov. Počas druhej tretiny postupne odchádzali sily ale aj tak po 40-tich minútach svietil na tabuli stav 0:5. Všetko bolo dobre rozohrané a možno sa Hurikán už predčasne tešil z troch bodov pretože tretia tretina bola zo strany hostí katastrofálna, keď si nechali streliť až 8 gólov. Unavený z hry na 9 hráčov už nedokázali výraznejšie zareagovať hoci sa im podarilo streliť jediný gól v záverečnej časti hry v čase 56:17 a opäť sa ujať vedenia 5:6. Nasledujúce striedanie prinieslo druhé vyrovnanie o 15 sekúnd neskôr. Domáci zúžitkovali tlak aj do víťazného gólu už 8 sekúnd po vyrovnaní. V túto fázu zápasu možno považovať za skrat Hurikánu. Posledný gól padol do prázdnej brány pri snahe o vyrovnanie. Tento zápas ukázal, že všetky šance sa musia nekompromisne premieňať. V prvej aj druhej tretine ostalo niekoľko vyložených šancí nepremenených čo môže mrzieť pretože k bodom chýbalo veľmi málo.

Výsledok

Tím1st2nd3rdTPPGPPO
Žltý Sneh Košice0088
iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava411613

V nedeľu sa Hurikán predstavil na pôde tradičného rivala Florko Košice. Domáci od prvej minúty diktovali tempo hry. Hurikán vstúpil do zápasu laxne a už na začiatku 7. minúty prehrával 4:0. V tomto zápase hral Hurikán v poli ešte o jedného hráča menej ako tomu bolo deň predtým. Aj tento jav sa podpísal pod konečný výsledok, ktorý je trochu krutý a nevypovedá o sile tímu. Za zaujímavosť stojí premiéra brankára Adama Kalčoka, ktorý tak zobral hokejku do ruky ako sa nemohol pozerať na absenciu niektorých hráčov. Pri svojej dlhej brankárskej kariére si tak odbil debut hráča v pozícii obrancu.