Ženy cez víkend proti súperkách, ktoré v minulom ročníku obsadili pódiové umietsnenia

fdls

Hneď na úvod sezóny rozlosovanie pridelilo asi najťažšie súperky, s ktorými máme viac-menej negatívnu bilanciu.

V sobotu sa odohral zápas na domácej palubovke proti ŠK 98 Pruské. Už na rozcvičke bolo badať nervozitu našich žien a namiesto sústredenia sa na zápas si počas nej viac všímali svoje súperky. A presne to sa podpísalo aj pod konečný výsledok zápasu. Hneď v úvode si domáce hráčky doslova nechali streliť 2 góly v prvom a druhom striedaní. Po prvých pár striedaniach však postupne získali potrebné sebavedomie a hra sa vyrovnala. V druhej tretine sme dva krát dokázali znížiť na rozdiel jediného gólu avšak Pruské v oboch prípadoch odskočilo na rozdiel dvoch. Škoda toho posledného gólu, kedy došlo k chybe v obrane domácich. Tretia tretina priniesla opäť vyrovnaný súboj ale už sa žiadny tím nepresadil a tak škoda bojazlivého úvody, ktorý mohol priniesť vyrovnaný výsledok.

Výsledok

Tím1st2nd3rdTPPO
iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava02021
ŠK 98 Pruské2204

V nedeľu vycestovali ženy do Nemšovej, na ktoré majú nie celkom príjemné spomienky po minuloročnom play-off, kde sme potrápili Nemšovú a musel o postupujúcom do semifinále rozhodnúť až piaty zápas. Aj s týmito pocitmi vstupovali na ihrisko naše hráčky, ktoré v úvodnej tretine išli dva krát do vedenia ale skóre po prvej 20 minútovke bolo 2:2. V prostrednej časti hry domáce hráčky strelili 3 góly, čo ich povzbudilo. V záverečnej tretine naše ženy dokázali ešte znížit, dokonca záverečnú časť hry aj vyhrať avšak v konečnom resumé to znamená počas víkendu ďalšiu prehru. Za predvedený výkon sa však ženy nemusia vôbec hanbiť.