Ženy proti vedúcim tímom tabuľky

12

Posledné dvojkolo odohrali ženy v domácej hale proti tímom, ktoré vedú tabuľku ženskej extraligy. V sobotu proti Nemšovej a v nedeľu proti Pruskému.

Výsledok

Tím1st2nd3rdTPPGPPO
iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava00221
NTS FK-ZŠ Nemšová023535

Zápas začal opatrne z oboch strán. Domáce hráčky pozorne bránili a odrážali útoky súperiek. Prvá tretina tak skončila nerozhodne. Prostredná časť hry priniesla otvorenejší florbal, kedy sa dokázali 2x gólovo presadiť hosťujúce hráčky. V tretej tretine na jej začiatku už Nemšová ušla do trojgólového vedenia čo bol zlomový moment zápasu. Domáce sa priblížili zásluhou Vasekovej a Besedičovej k vyrovnaniu čo im dodalo vietor do plachiet. Avšak vylúčenia plynúce z nervozity pred záverom tretiny znamenali, že Hurikán siahať na body v zápase nebude. Počas presilových hier sa súperky ešte 2x presadili a získali 3 body.

Výsledok

Tím1st2nd3rdTPPO
iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava00111
ŠK 98 Pruské05171

Do zápasu dievčatá vstupovali so snahou ešte pozornejšie brániť ako v predchádzajúcom zápase čo najdlhšie možný čas. Množstvo streleckých pokusov Pruského končilo zablokovaných alebo mimo bránu Martiny Haluzovej. Z tohto dôvodu Hurikán prestrieľal v prvej tretine súperky. V druhej tretine Pruské zmenilo štýl hry, hrali oveľa aktívnejšie s presnej šou koncovkou. Výsledkom toho bolo 5 strelených gólov do bránky domácich. Na začiatku tretej tretiny sa ako jediná v zápase gólovo presadila Kľúčiková. Súperky ešte do konca zápasu pridali 2 góly a tešili sa z víťazstva.

foto: Slovenský zväz florbalu